Ostukorv


Ostukorv on tühi.

Otsi brändi järgi

Villatoode oü

noimage_new

MÄÄ-innovaatiline ,ökoloogiline Eesti toode Meelva külast,Räpina vallast

Väetis

Villagraanulid sisaldavad lämmastikku, fosforit, kaaliumi, magneesiumi, väävlit ning teisi mikroelemente. Lambavilla graanulid lagunevad maapinnas õhuhapniku, niiskuse ja soojuse mõjul. Lagunemise käigus eraldavad graanulid mikroelemente ja rikastavad seeläbi mulda. Lambavillast pressitud graanulid lagunevad maapinnas umbes 6 kuud. Pikaajaline lagunemine päästab taimekasvataja tülikast väetamisest.

Graanulid hoiavad hästi niiskust

Villagraanulitel on suur niiskusimavus, mistõttu väheneb nii kastmiskordade arv kui ka ülekastmise risk.

Graanulid sobivad eriti hästi kodude ja kontorite lillepottidesse ja konteineritesse, kus tavapäraselt kipuvad taimed kiiremini ära kuivama. Graanul aitab mullas vett salvestada ning niiskust vabastades väetatakse samaaegselt ka ümbritsevat mulda.

Tigude tõrje ja multšimine

Lambavillast pressitud graanulid ärritavad limuste jalga ja sunnivad neid teist teed otsima. 

Kasutades graanuleid kasvukohas ümber taime paksema kihina laotatult, aitab graanul hoida maapinda selle all ühtlasemal temperatuuril. Niimoodi toimides saab ära hoida nii kevadistest temperatuurikõikumistest tulenevat kahju kui tigude ja nälkjate pealetungi (jälgida tuleks, et graanulite pind oleks nt lehtede vaba, mida mööda tigu saab liikuda).  

 

Lambavill oli kuni 21. sajandini tekstiilitööstuses laialdaselt kasutusel, mil sünteetilised kiud, nagu polüester ja nailon, selle suures mahus välja vahetasid. Tuhandeid aastaid kasutuses olnud lambavill kaotas suure osa oma tähtsusest, jäädes peamiselt käsitööd armastavatele inimestele väärt toormaterjaliks.

Lammaste tervise huvides on vaja neid kasvatamise käigus pügada, kuid pöetud vill on suuremale osale lambakasvatajatele jääkprodukt. Mõnedel andmetel 90% eesti lammastelt pöetud vill kas kaevatakse maasse, põletatakse või viiakse prügimäele.

Soovime anda võimaluse selle supermaterjali jätkusuutlikuks kasutamiseks: anname oma panuse ringmajanduse toimimisele, kus senine jääkprodukt leiab väljundi loodussõbraliku taimekasvatuse osana.

Teekond tooteni

Oma katsetustest, õnnestumistest ja ebaõnnestumistest, oleme teinud järeldused ja pidanud oluliseks:

  • Et meie tegevusel oleks võimalikult väike keskkonna jalajälg. Graanulite tootmisel ei lisata villale midagi juurde, samas säilitatakse kõik head omadused.
  • Et vill oleks väärindatud võimalikult pügamiskoha lähedal vähendamaks transporti, millest võidavad enim lambapidajad.
  • Et toode pakuks mitut kasutegurit korraga. Villagraanul on nii pikaajaline väetis kui tubli tigude tõrjuja; lisaks hea soojusisolaator ja suure niiskusimavuse võimega. Ei ole vähetähtis, et meie graanuleid katsetanud “potipõllundusega” tegelejad on öelnud, et graanulitega segatud mullaga on palju mõnusam tegutseda - muld on kergem ja sõmeram.
e-poe tegemine