Ostukorv


Ostukorv on tühi.

Total Bite

brand-totalbite.jpg

Total Bite’i arendus ja tootmine põhinevad  Hollandi loomatoiduspetsialistide pikaajalistel kogemustel. Lähtume alati teie lemmiku tervisest ja heaolust.

Lemmikloomatoit valmistatakse Hollandis  ning selle valmistamiseks kasutatakse tipptehnoloogiat

Tootevalik on koostatud nii, et leiaksite kauba, mis sobib teie lemmiku vanusega ja vastab kõigile tema vajadustele. Valikus leidub tooteid näiteks kasvavale loomale ning eritoite, mis aitavad teie lemmikul püsida normaalkaalus ja parimas vormis. Total Bite’i tooted on täisväärtuslikud ja tasakaalustatud.

Lisaks pöörame nende valmistamisel suurt tähelepanu parimate koostisosade valimisele. Kõik see tagab suurepärase maitse ja kergema seeditavuse ning aitab anda teie lemmikule terve naha ja siidise kasuka!

Lisainfo

Selleks et Total Bite’i pakendil olevat teavet tõlgendada ja koostisosade loendit paremini mõista, on vaja algteadmisi. Alljärgnev info ja lühiseletused aitavad teil valida õige Total Bite’i toote!

Vedelik

Koerad ja kassid peavad alati pääsema ligi värskele ja puhtale joogiveele.

Valguallikad

Loomatoidus sisalduvad valgud pärinevad loomtoodetest, nagu kana- ja lambaliha, kala ning munad, või teraviljast. Valke on vaja lihaste, naha, siseorganite ja vere ehitusmaterjaliks ning nad on nende organite ja kudede kasvamisel ja taastamisel asendamatud. Kui lemmikloom tarbib liiga palju valku, põletab ta selle energiana ning kui kogu energiat kohe vaja ei ole, talletab organism selle rasvana.

Toorõlid ja rasvad

Rasvadel on tähtis osa organismi varustamisel energiaga. Rasvad koosnevad küllastumata rasvhapete hulka kuuluvatest asendamatutest rasvhapetest (näiteks oomega-3- ja -6-rasvhapped) ning muudest rasvhapetest. Toorained, milles leidub ohtralt rasvu, on näiteks linnuliha, lõheõli ja taimeõlid.

Oomega-6- ja -3-rasvhapped: ideaalne suhe 8 : 1

Meie lemmikloomad ei ole võimelised ise asendamatuid rasvhappeid tootma ja peavad need saama otse toiduainetest. Asendamatud rasvhapped jagatakse kaheks: oomega-6 ja oomega-3. Parimas vahekorras (8 : 1) annavad need terve naha ja karvkatte ning tõhusama ainevahetuse.

 

Oomega-3-rasvhappeid leidub muu hulgas linaseemne- ja kalaõlis ning need on vajalikud aju ja silmade arengus (ka enne sündi). Kalaõlis sisalduvad oomega-3-rasvhapped (eriti eikosapenteenhape) aitavad hoida koed tervena ja leevendada valu liigestes, lisaks on neil põletikuvastane toime.

 

Oomega-6-rasvhapete põhiallikad on samuti linaseemne- ja kalaõli. Need asendamatud rasvhapped (näiteks linoolhape) aitavad hoida naha terve ja karva läikivana.

 

Loomsed valgud ja rasvad

Total Bite’i toodetes sisalduvad loomsed valgud ja rasvad pärinevad loomadelt, kelle liha on mõeldud inimtarbeks.

Lisainfo

Suhkrupeedi difusioonilõigud

See suhkrutööstuse kõrvalsaadus aitab kaasa loomulikele seedeprotsessidele. Kuivatatud peedilõikudes sisalduvatel looduslikel kiudainetel on kasulik mõju seedetraktile ja need aitavad luua sooltes tasakaalustatud mikrofloora.

Süsivesikud võib jagada suhkruteks, tärkliseks ja kiudaineteks (pärinevad riisist, suhkrupeedi jääkidest, FOSist jne) ning nende lõhustamisel saadud energia aitab hoolitseda rakkude ja lihaste eest.

Mineraalained ja teised toiteväärtuslikud lisandid

Lisaainete sedel pakendil näitab mineraalainete osa toidus. Mineraalide abita ei saa vitamiinid meie kehas toimida. Mineraalid transpordivad kehas hapnikku ning neil on tähtis osa kudede kasvamises, hoolduses ja taastamises.

Kaltsium tugevdab luustikku ja hambaid ning on vajalik lihastöös ja närviimpulsi edasiandmisel. Kaltsium on tähtis ka vere hüübimiseks, rakukasvuks ja hormoonide ainevahetuseks.

Fosfor tugevdab luustikku ning aitab varustada keha energiaga, sest ta osaleb süsivesikute, rasvade ja valkude ainevahetuses.

Kondroitiin ja glükosamiin esinevad looduses karp- ja koorikloomades (näiteks Uus-Meremaa rohekarbis) ning on kõhre ja liigesevedeliku looduslik ehitusmaterjal. Mõlemad ained aitavad hoida liigeseid tervena, kuid toimivad eri viisil teineteist täiendades.

 

Antioksüdandid

Antioksüdante lisatakse loomatoitu mitmel põhjusel. Looduslikel antioksüdantidel, nagu C- ja E-vitamiin, on looma organismis antioksüdatiivne toime: nad teevad kahjutuks vabad radikaalid. Antioksüdandid ennetavad keharakkudele tehtavat kahju ja enneaegset vananemist. Neid lisatakse loomatoitu ka selle kvaliteedi kaitseks: rasvade oksüdeerumine loomatoidus võib põhjustada A- ja E-vitamiini sisalduse languse toidus. See võib mõjutada ka rasvade kvaliteeti loomatoidus, mis omakorda võib toidu maitseomadusi halvendada ja tekitada looma tervisele kahjulikke ühendeid. Seega on antioksüdantide kasutamine hädavajalik. Nende lisamisel paraneb samuti koeratoidu säilivus.

 

Lisainfo

Lühidalt toiteväärtuslikest lisaainetest

Vitamiinid tugevdavad organismi vastupanuvõimet ning on vajalikud selleks,

et keha kasvaks, taastuks ja toimiks õigesti. Tänu vitamiinidele saavad moodustuda ka ensüümid, mis on tähtsad ainevahetuses ja seedimises.

A-vitamiin on vajalik hea nägemise säilitamiseks ning naha ja immuunsüsteemi tervena hoidmiseks.

 

C-vitamiin aitab organismil võidelda viirustega, hoiab naha ja igemed tervena ning parandab haavu. Antioksüdandina toetab C-vitamiin ka immuunsüsteemi tööd ja võitleb koos E-vitamiiniga rakkude vananemise vastu. Suurendatud C-vitamiini kogus kassitoidus aitab veidi tõsta kassi uriini happesust ja ennetada selle kaudu põiekivide teket.

D-vitamiin aitab hoida luud ja hambad tugevana.

E-vitamiin on samuti antioksüdant ning hoolitseb rakukaitse ja immuunsüsteemi toimimise eest.

Biotiinil on tähtis osa süsivesikute ja valkude ehituses ja lõhustamises ning rasvhapete tootmises. Rasvhapped omakorda hoolitsevad karvkatte ja naha tervise eest.

Jood on vajalik kasvuks ja ainevahetuseks oluliste kilpnäärmehormoonide tootmiseks kehas.

Vask hoolitseb selle eest, et hemoglobiin, mis annab verele punase värvuse, sisaldaks rauda ning aitab sellega transportida hapnikku organismis. Vask on seotud ka naha ja karvkatte pigmentatsiooni ning sidekoe ja luude loomega.

Letsitiin mõjutab rasva seeduvust ja ennetab kolesterooli kogunemist arteritesse.

Mangaan on vajalik luukoe moodustumiseks ning on seotud aminohapete, kolesterooli ja süsivesikute ainevahetusega.

Seleen võitleb kehas moodustuvate kahjulike ainetega.

Koliin ehk B14-vitamiin on asendamatu toitaine, mida keha on võimeline väheses koguses ise tootma. Muu hulgas on koliini vaja letsitiini tootmiseks, mis mõjutab rasva seeduvust ja ennetab kolesterooli kogunemist arteritesse.

Tauriin on (kassidele) asendamatu väävlit sisaldav aminohape, mis aitab võidelda vananemise vastu. Tauriin toimib antioksüdandina ennekõike südamelihases ja sel on kasulik mõju silmadele.

Rauda on vaja valguloomes ning seetõttu ka kudede kasvuks ja uuenemiseks. Lisaks osaleb ta süsivesikute loomises ja lõhustamises ning kaudselt ka punaste vereliblede abil organismis hapniku transportimises.

Tsink on samuti vajalik valguloomes ning kudede kasvuks ja uuenemiseks. Tsink osaleb ka süsivesikute loomises ja lõhustamises.

L-karnitiin on vitamiinisarnane mikrotoitaine, mis koos vähendatud rasvasisalduse ja suurendatud taimsete kiudainete kogusega aitab meie lemmikloomadel rasvu nende talletamise asemel energiaks lõhustada.

Tääkliilia (Yucca schidigera) ekstrakti kasutatakse kassitoidus muu hulgas väljaheidete ebameeldiva lõhna vähendamiseks, et hoida ära tugevalt lõhnavat kassiliivakasti. Tääkliilia ekstrakti on Edela-Ameerikas soolestiku puhastamiseks kasutatud juba sajandeid. See aitab hoida kasside soolestiku mikrofloora tasakaalus ning väljutada haigust tekitavaid mikroorganisme ja viirusi.

Fruktooligosahhariidid (FOS) on kiudained, mis stimuleerivad tasakaalustatud mikrofloora arengut soolestikus. Sigurijuures sisalduvad kiudained on peensooles seedumatud ja muutuvad seeditavaks alles jämesoole bakterite abil.

Suuhügieen

Taimsed kiudained annavad kuivtoidugraanulitele teralise tekstuuri. Toidupalad puhastavad närimise ajal hambaid ja aitavad vähendada kattu, muutes hambad puhtamaks ja kaunimaks.

Karvapallide ennetus. Spetsiaalsed kuivtoidus sisalduvad kiudained hoiavad ära karvapallide tekke. Need tagavad, et allaneelatud karvad väljutatakse korrapäraselt maost ja seedetraktist loomulikul teel (väljaheidetega), et ennetada neist tulenevaid probleeme.

Toitumissoovitused

Total Bites’i kuivtoit on täisväärtuslik lemmikloomade täistoit. Mingeid lisatoitained ei ole vaja kasutada. Soovituslikku päevast toidukogust võib kohandada umbes kümne protsendi ulatuses olenevalt lemmiklooma aktiivsusest ja terviseseisundist, et säilitada normaalkaal. Loomulikult peab alati saadaval olema ka värske ja puhas joogivesi.

 

Üleminek Total Bite’i kuivtoiduga toitmisele

1. ja 2.

PÄEV

3. ja 4.

PÄEV

5. ja 6.

PÄEV

7. PÄEVAST

alates

       

75%

50%

25%

 

vana toitu

vana toitu

vana toitu

100%

+ 25%

+ 50%

+ 75%

Total Bite’i

Total Bite’i

Total Bite’i

Total Bite’i

 

TOTAL BITE

Soovitame loomatoidu vahetamisel jälgida üleminekuplaani, et anda oma lemmikule aega järk-järgult Total Bite’i kuivtoidu koostisega harjuda looma seedimist häirimata. On võimalik, et kassid peavad peale uue maitse ja koostise harjuma graanulite kujuga!

Kui teate juba, et teie koer või kass on tundliku seedimisega, jätke igaks sammuks 4‑5 päeva.

Plaan sobib ka siis, kui lähete üle Total Bite’i kutsika- või kassipojatoidult Total Bite’i täiskasvanud loomadele mõeldud toidule.

Total Bite  Fresh meat-värske  lihaga toidude tutvustus

 Total Bite värske lihaga tootesarja koeratoidud sisaldavad vaid ühte loomset valku,mis vähendab toidutalumatuse ja allergiate teket. Need toidud ei sisalda nisu,riisi,maisi ega muid teravilju ,mis on asendatud köögiviljade ja puuviljadega nagu kartul (maguskartul),porgand,tomat,banaan,õun.Toidud sisaldavad orgaanilisi mikroelemente,mis koos mineraalide ja tervislike rasvadega (lõheõli,linaseemneõli)toetavad head tervist

Total Bite värske lihaga koeratoidud on  teravilja- ja gluteenivabad

• Toetavad optimaalset sobivust ja tervist.

• Terve nahk ja läikiv karv tänu lõheõlile ja  rasvhapetele.

• Vähendab toidu talumatuse ja allergiliste reaktsioonide võimalust.

• Paindlikud liigesed ja tugev luustik  tänu lõheõlile, kondroitiinile ja glükoosamiinile.

• Aitab kaasa optimaalsele seedimisele.

• Teraviljad ja gluteenivabad, eriti  vajalik ülitundlike koerte puhul.

• Vähem kaebusi tänu vaid ühe  loomse valgu sisalduse tõttu.

Total Bite värske lihaga toitude sortiment:

Total Bite Fresh meat on saadaval lõhga, lambalihaga,kanaga ning on saadaval nii 2 kg kui ka 10 kg pakendites. Total Bite värske kana on saadaval kutsikale ja täiskasvanutele ,  värske lambaliha ja lõhe on saadaval ainult täiskasvanutele.

Total Bite toodete ametlik esindaja Eestis on Eesti Vallasvara Oü (www.kuivtoit.ee)

 

 

 

e-poe tegemine